Barcelona je v katalonskem derbiju doživela visok poraz

Nogometni dresi za otroke Barcelona se je v zelo gledanem katalonskem derbiju 16. kroga španske nogometne lige doma pomerila z gostujočo ekipo Girone. Ekipa Barcelone, ki je bila soočena z nacionalnim ponosom na svojih plečih, ni zdržala ostre ofenzive nasprotnika, žal je izgubila z rezultatom 2:4 in izgubila zmago v tej težko pričakovani tekmi. Na začetku tekme je ekipa Girone hitro pokazala svojo napadalsko vitalnost.
V 12. minuti je natančna dolga podaja z ozadja prebila obrambo Barcelone, Dovbik pa je spretno izkoristil priložnost in z močnim strelom zadel, vratarju domačih pa ni pustil prostora za reakcijo in rezultat je postal 1:0.Poceni otroški Nogometni dresi kompleti Barcelona zaradi tega prejetega zadetka ni klonila, kmalu zatem je v 19. minuti dobila priložnost po kotu, Rafinha je z natančno podajo našel Lewandowskega, ki je z glavo pomagal Barceloni in izenačil na 1:1.
A moštvo Girone se ni nameravalo ustaviti pri tem, v 40. minuti je Gutierrez streljal z velike razdalje v bližini kazenskega prostora, žoga pa je kot granata zadela oddaljeni kot in tako Girona povedla z 2:1. ponovno. Takrat se je zdelo, da je ekipa Barcelone ujeta nepripravljena, medtem ko je ekipa Girone izkoristila priložnost in okrepila svojo ofenzivo. V 80. minuti je Valeri Fernandez s premetenim strelom v kazenski prostor zadel za povišanje na 3:1.
Tekma se je nato še bolj zaostrila, čeprav je Barcelona skušala prilagoditi taktiko za izenačenje, je šele v drugi minuti sodnikovega dodatka Ferran Torres podal z desne strani, Jingdongan pa je izkoristil svojo telesno prednost v enajstmetrovki. Uspešno je preobrnil in zadel ter začasno ohranil upanje Barcelone in lovil izid na 2:3. Žal ta protinapad ni trajal dolgo, v 4. minuti sodniškega dodatka je Stuani izkoristil trenutek popuščanja Barcelonine obrambe in uspel streljati v prazna vrata ter s 4:2 odločil zmagovalca. Ob zadnjem sodnikovem žvižgu je Barcelona na domačem parketu nesrečno izgubila.
Girona pa je z zmago prehitela nekdaj vodilni Real Madrid in na lestvici vodila. Relativno gledano je Barcelona izgubila lepo priložnost za lovljenje prvega mesta in padla na četrto mesto. Obe ekipi imata zvezdniški začetni postavi. Barcelona je poslala zvezde, kot sta Peña in Cancelo, medtem ko ima Girona močne igralce, https://www.nogometnidresiotroke.com/kot sta Gazzaniga in Blind. Ta obračun je v središču pozornosti mednarodnih navijačev. Na koncu je bila usoda naklonjena ekipi Girone. Za Barcelono ta poraz nedvomno pomeni, da morajo temeljito premisliti in prilagoditi svoje strategije, da se vrnejo na tirnice zmage v naslednjih ligaških dogodkih.